Serie A: Η Σασουόλο του Κυριακόπουλου «σόκαρε» την Ίντερ! (Video+Photos)

Serie A: Ήττα-κάζο για την Ίντερ στο «Τζουζέπε Μεάτσα» από την Σασουόλο με 2-0 – Βασικός ο Κυριακόπουλος στους θριαμβευτές.

Το απόλυτο κάζο για την Ίντερ που φιλοξένησε τη Σασουόλο. Έχοντας την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία της Μίλαν στην έδρα της ουραγού Σαλερνιτάνα και να επιστρέψει στην κορυφή. Όμως στο «Τζουζέπε Μεάτσα» η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου πήρε τεράστια νίκη επικρατώντας 2-0!

Ο Έλληνας αριστερός μπακ που πρόσφατα επέκτεινε το συμβόλαιό του, ήταν βασικός και αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.

Ο Ρασπαντόρι στο 8ο λεπτό ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους «νεροβέρντι». Βάζοντας από νωρίς άγχος στους παίκτες του Σιμόνε Ιντζάγκι.

Σα να μην έφτανε αυτό, ο Σκαμάτσα στο 24’ έδωσε «καθαρό» προβάδισμα στην ομάδα του. Το 0-2 πλέον έμοιαζε με βουνό για τους «νερατζούρι», όσο νωρίς κι αν ήταν.

Οι ευκαιρίες των γηπεδούχων δεν έγιναν γκολ στην πίεση που άσκησαν. H Ίντερ βρήκε δίχτυα μόλις στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντε Φράι, αλλά ακυρώθηκε μέσω VAR. Η Σασουόλο παλικαρίσια κράτησε το αποτέλεσμα και πήρε τεράστια νίκη.

Πισωγύρισμα για την Ίντερ, καθώς αντί να ανέβει στην κορυφή, κινδυνεύει να βρεθεί 3η. Οι «νερατζούρι» έμειναν στους 54 και η Νάπολι έχει 53. Η πρωτοπόρος Μίλαν έχει 56.

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα