Ligue 1: «Μοιρασιά» στο Λανς-Λιόν

Ligue 1: Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι για την Ευρώπη ανάμεσα στη Λανς και τη Λιόν (1-1) – Σχεδόν χέρι-χέρι συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

Σημαντικό ματς για τη «μάχη» της Ευρώπης στην 25η αγωνιστική του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Η Λανς υποδέχτηκε τη Λιόν στο «Φελίξ Μπολάρ». Η ομάδα του βορρά ήθελε τη νίκη για να προσπεράσει την Ολιμπίκ. Τελικά το 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των παικτών.

Η Λανς ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση. Ο Κλος στο 13ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Προβάδισμα που οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Καντεβερέ στο 44’ ήταν αυτός που ισοφάρισε για τη Λιόν. Το 1-1 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου και παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι η Λιόν πήγε στους 37 βαθμούς και η Λανς ακολουθεί έχοντας 36. Όλα αυτά μέσα στο «χαμό» που γίνεται στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρωπαϊκή έξοδο, όπου επτά ομάδες βρίσκονται από τους 37 έως τους 34 βαθμούς.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους