La Liga: Περίπατος για τη Χετάφε (Photos)

La Liga: Με… σάκο του μποξ είδε την ουραγό Λεβάντε η Χετάφε και τη νίκησε 3-0.

Η ανεβασμένη Χετάφε τον τελευταίο καιρό, φιλοξένησε την Λεβάντε για το Ισπανικό Πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν διάθεση για αμφισβήτηση απέναντι στην ουραγό της La Liga. Έτσι, απ’ το 1ο κιόλας λεπτό πήραν προβάδισμα και δεν το έχασαν ποτέ, φτάνοντας στο 3-0.

Μόλις στο 1’ λοιπόν, ο Ουνάλ ήταν αυτός που σήκωσε το «Αλφόνσο Πέρεθ» στο πόδι! Ο ίδιος παίκτης ήρθε να «καθαρίσει» τη νίκη στο 29’, διαμορφώνοντας το 2-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Χετάφε έκανε διαχείριση του υπέρ της σκορ. Η Λεβάντε προσπάθησε όσο μπορούσε, αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Ο Αλένια στο 90+4’ έκανε το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ στο ματς.

Η Χετάφε έφτασε τους 25 βαθμούς σε 23 αγώνες και είναι 14η. Όντας στο +7 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Όσο για τη Λεβάντε, κυνηγά πλέον ένα θαύμα, όντας ουραγός με 11 βαθμούς και απέχοντας 9 απ’ την… σωτηρία.

Euroleague: Ενός λεπτού σιγή πριν το Παρτιζάν-Ολυμπιακός