Σκόραρε ο Μπακασέτας – Τεράστια νίκη στην έδρα της Γαλατά για την Τραμπζονσπόρ (Videos+Photos)

Εκπληκτική ανατροπή τίτλου για την Τραμπζονσπόρ στην έδρα της Γαλατασαράι – Επέστρεψε στα γκολ ο Τάσος Μπακασέτας - Αγωνίστηκε σε όλο το δεύτερο μέρος ο Σιώπης!

Μετά από δύο ισοπαλίες και έντονη κριτική, η Τραμπζονσπόρ δοκιμάστηκε στην έδρα της Γαλατασαράι. Η «Τσιμ Μπομ» δεν πηγαίνει καλά στο Τουρκικό Πρωτάθλημα, όμως δεν παύει να είναι μία απ’ τις υπερδυνάμεις της χώρας.

Η ομάδα της Τραπεζούντας πέτυχε εκπληκτική ανατροπή για να πάρει με αυτό τον τρόπο νίκη τίτλου. Νίκη χαρακτήρα που ταυτόχρονα αυξάνει τη διαφορά απ’ τη δεύτερη Κόνιασπορ στους 9 βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τάσος Μπακασέτας. Ο αρχηγός της Εθνικής ομάδας επέστρεψε στα γκολ, ισοφαρίζοντας το ματς για τους φιλοξενούμενους. Με τους οπαδούς της Τραμπζονσπόρ να τον αποθεώνουν!

Η Γαλατά προηγήθηκε στο 31’ με πέναλτι. Ο Τάσος Μπακασέτας ήρθε να ισοφαρίσει με εξαιρετικό σουτ σε 1-1 στο 84ο λεπτό! Για να έρθει στο 90’ ο Βίσκα να κάνει το 1-2 και να δώσει τεράστια νίκη στην ομάδα της Τραπεζούντας.

Ο Έλληνας άσος μίλησε μετά το ματς για δύσκολες μέρες που προηγήθηκαν, ενώ τόνισε πως είναι περήφανος που είναι μέλος αυτής της ομάδας!

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκε και ο Μανώλης Σιώπης. Πέρασε ως αλλαγή στο 46ο λεπτό και έπαιξε όλο το δεύτερο μέρος που έφερε και τη μεγάλη ανατροπή. Ήταν η πρώτη συμμετοχή του μετά την ταλαιπωρία με τον κορονοϊό.

Παναθηναϊκός AKTOR: Θα θυμίζει Euroleague το ΟΑΚΑ για το ματς με το Περιστέρι!
Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση
Super League: Ο Πορτογάλος Νογκέιρα ορίστηκε διαιτητής στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ