La Liga: Ανεβαίνει η Βιγιαρεάλ, άνετα 3-0 τη Μαγιόρκα (Photos)

La Liga: Στις θέσεις της Ευρώπης βρίσκεται πλέον η Βιγιαρεάλ που επικράτησε 3-0 της Μαγιόρκα στο «Κεράμικα».

Η σεζόν άρχισε άσχημα για τη Βιγιαρεάλ, που όμως προσπαθεί με ένα ντεμαράζ να φτάσει κοντά στα σημεία που ήταν την περασμένη σεζόν. Το 3-0 επί της Μαγιόρκα στο «Κεράμικα», ανέβασε την ομάδα του Έμερι στην 6η θέση, απέχοντας μόλις ένα βαθμό απ’ τις θέσεις του Champions League.

Ένα αυτογκόλ του Ρούσο άνοιξε το σκορ για το «κίτρινο υποβρύχιο». Που από εκεί και μετά είχε εύκολο έργο ουσιαστικά. Ο Τριγκέρος στο 34ο λεπτό έκανε το 2-0, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το αποτέλεσμα με ευκολία και το διεύρυναν στο 87’ με πέναλτι που έκανε ο Ρούσο και απέφερε την αποβολή του αμυντικού της Μαγιόρκα. Ο Παρέχο εκτέλεσε εύστοχα για το τελικό 3-0.

Έτσι, η Βιγιαρεάλ ανέβηκε στους 32 βαθμούς και την 6η θέση «πιάνοντας» την Μπαρτσελόνα. Όντας στο -1 απ’ την 4η θέση. Η Μαγιόρκα είναι 17η μένοντας στους 20 βαθμούς.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)