La Liga: Ξεφεύγει απ’ τις τελευταίες θέσεις η Χετάφε

La Liga: Σημαντική νίκη της Χετάφε επί της Γρανάδα με 4-2, στο +4 απ’ την επικίνδυνη ζώνη οι γηπεδούχοι.

Η Χετάφε είχε αρχίσει τραγικά τη φετινή Primera Division. Σταδιακά έχει βρει τα… πατήματά της και το απέδειξε και στην εξ αναβολής αναμέτρηση με την Γρανάδα. Οι παίκτες του Κίκε Φλόρες έκαναν εξαιρετική εμφάνιση κι επιβλήθηκαν με 4-2. Παίρνοντας σημαντική… ανάσα βαθμολογικά.

Ο Ραμίρεθ στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Όμως η ομάδα της Ανδαλουσίας «απάντησε» μόλις τρία λεπτά μετά, με τον Σουάρεθ να κάνει το 1-1. Που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Μόλις στο 47’, η Χετάφε πήρε εκ νέου το προβάδισμα. Ο Ουνάλ ήταν ο σκόρερ για το 2-1. Για να έρθει ο Μαξίμοβιτς στο 63’ να κάνει το 3-1 για τους γηπεδούχους. Η Γρανάδα μείωσε σε 3-2 στο 78’ ξανά με τον Σουάρεθ να σκοράρει.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Μπόρχα Μαγιοράλ στο 87’, «σφραγίζοντας» την σημαντική νίκη της Χετάφε η οποία έφτασε τους 21 βαθμούς και είναι 16η στο +4 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Η Γρανάδα βρίσκεται στη 14η θέση μένοντας στους 24 βαθμούς.

Super League 2: Εξασφάλισε την άνοδο ο Λεβαδειακός!
Πόλο Γυναικών: Στον τελικό του Champions League o Ολυμπιακός!
ΠΑΟΚ: Ίωση ο Κωνσταντέλιας και χάνει το ντέρμπι!
ΑΕΚ: Αγάλματα των Νεστορίδη και Παπαϊωάννου θα τοποθετηθούν στην «OPAP Arena»