Serie A: Με σκόρερ Ολιβέιρα και τρόπο Μουρίνιο, νίκησε η Ρόμα την Κάλιαρι (Videos+Photos)

Serie A: Μια ακόμη… επαγγελματική νίκη για ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο, καθώς η Ρόμα επικράτησε 1-0 της Κάλιαρι – Σκόρερ των «τζιαλορόσι» ο Σέρτζιο Ολιβέιρα στην πρώτη του εμφάνιση!

Η Ρόμα του Ζοζέ Μουρίνιο έχει την υπογραφή του. Κάτι που φάνηκε στο εντός έδρας ματς με την Κάλιαρι. Με επαγγελματικό τρόπο οι «τζιαλορόσι» επικράτησαν με 1-0. Πρωταγωνιστής ήταν ο Σέρτζιο Ολιβέιρα. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ σκόραρε στην πρώτη του συμμετοχή με τους Ρωμαίους!

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση, ήρθε στο 33ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Σέρτζιο Ολιβέιρα δε δίστασε να αναλάβει την εκτέλεση στην πρώτη του εμφάνιση στο Ιταλικό Πρωτάθλημα και φορώντας για πρώτη φορά τη φανέλα της Ρόμα.

Ο Πορτογάλος δεν έκανε λάθος, έστειλε τον τερματοφύλακα στην άλλη γωνία και έκανε το 1-0. Σημειώνοντας το μοναδικό γκολ του ματς.

Έτσι, ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ έδωσε τρεις βαθμούς στη Ρόμα. Με τους οποίους «έπιασε» τη Λάτσιο στην 6η θέση της βαθμολογίας και τους 35 βαθμούς. Η Κάλιαρι παρέμεινε τρίτη απ’ το τέλος με 16 βαθμούς.

Για τους φιλοξενούμενους, ο Λυκογιάννης ήταν στον πάγκο μέχρι το 80ο λεπτό, όταν και πέρασε στο ματς στη θέση του Ντάλμπερτ.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!