Eredivisie: Ο Άγιαξ νίκησε άνετα την Ουτρέχτη του Τάσου Δουβίκα

Eredivisie: Ο Άγιαξ νίκησε 3-0 την Ουτρέχτη.

Στην κορυφή της Eredivisie, έστω και με παιχνίδι περισσότερο σε σχέση με την Αϊντχόφεν, επέστρεψε ο Άγιαξ έπειτα από την άνετη νίκη του με 3-0 επί της Ουτρέχτης στο «Στάντιον Γκάλγκενβααρντ».

Η ομάδα του Έρικ τεν Χάαγκ έκανε ιδανικό πρώτο ημίχρονο, μιας και στο 5’ άνοιξε το σκορ με τον Άντονι και ένα τέταρτο αργότερα διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μπράιαν Μπρομπέι. Ο οποίος στις καθυστερήσεις του 45λεπτου, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Ο Άγιαξ έφτασε στους 45 βαθμούς σε 19 αγωνιστικές, δύο περισσότερους από την PSV που κοντράρεται με τη Γκρόνινγκεν εκτός έδρας, ενώ η Ουτρέχτη, για την οποία αγωνίστηκε βασικός σε όλο το ματς ο Τάσος Δουβίκας, έμεινε στην έβδομη θέση με 29 βαθμούς.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Με «Βασιλιά» Λεμπρόν, Κάρι και Ντουράντ η νέα Dream Team των ΗΠΑ - Προκαλεί τρόμο
Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην Αρχαία Ολυμπία για το Παρίσι - Πρώτος Λαμπαδηδρόμος ο Ντούσκος
Champions League: Κρίσιμες ρεβάνς σε Βεστφαλία και Βαρκελώνη - Το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών
Παναθηναϊκός AKTOR: Πως είναι το «αυτός» στα... ισπανικά;