Copa Africa: Τρομερή ασίστ Γκάρι Ροντρίγκες και πρεμιέρα με νίκη για το Πράσινο Ακρωτήρι (video)

Με το... δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής το Πράσινο Ακρωτήρι, καθώς νίκησε την Αιθιοπία με 1-0, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκάρι Ροντρίγκες του Ολυμπιακού.

Ο 31χρονος εξτρέμ (στα 68 λεπτά που αγωνίστηκε), «σέρβιρε» το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης προς τον Ταβάρες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου και ήταν μόνιμη πηγή κινδύνων για την άμυνα της Αιθιοπίας, η οποία είχε μείνει με δέκα παίκτες από το 12ο λεπτό, μετά την αποβολή του Μπαγιέ με απευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα.

Basket League: Για τη «ζωή» του ο Κολοσσός, για την πρόκριση το Περιστέρι
Άρης - ΠΑΟΚ: «Συναγερμός» στη Θεσσαλονίκη - «Αστακός» η πόλη | «Ασπρόμαυρο» πάρτι στην Καμάρα
NBA: Στους τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς με τρομερή ανατροπή
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (19/05) - Πού θα δείτε το φινάλε σε Super League, Premier League