Serie A: Με τεσσάρα στο -4 από Ίντερ η Μίλαν - Ήττα σοκ εντός έδρας για τη Νάπολι! (video+photos)

Serie A: Η Μίλαν πέρασε με 4-2 από την έδρα της Έμπολι. Έχασε 1-0 στο σπίτι της η Νάπολι από τη Σπέτσια κι απομακρύνθηκε από την κορυφή.

Υπόθεση Μιλάνου φαίνεται ότι θα είναι ο τίτλος στη Serie A.

Η Μίλαν νίκησε 4-2 εκτός έδρας την Έμπολι για την 19η αγωνιστική και παραμένει στο κυνήγι της συμπολίτισσας Ίντερ, η οποία νωρίτερα νίκησε 1-0 την Τορίνο.

Τη διαφορά στο παιχνίδι της Μίλαν έκανε ο Φρανκ Κεσί, ο οποίος με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ. Η Μίλαν βρήκε χώρους στο δεύτερο μισό του αγώνα και με τους Φλορέντσι, Ερνάντες έδωσε εύρος στη νίκη της, πριν μειώσει από τα 11 βήματα ο Πιναμόντι.

Η Νάπολι που ήταν ισόβαθμη με τη Μίλαν υπέστη ήττα σοκ εντός έδρας από τη Σπέτσια. Έχασε 1-0 με αυτογκόλ του Ζεσούς κι έμεινε στο -7 πλέον από την Ίντερ. Ο Νικολάου που ενδιαφέρει τη Νάπολι μετά την αποχώρηση του Μανωλά, έβγαλε όλο το 90λεπτο με τη Σπέτσια.