Serie A: Ο Βλάχοβιτς ισοφάρισε τον Κριστιάνο Ρονάλντο και έσωσε την Φιορεντίνα

Με τον Γιώργο Κυριακόπουλο να παίζει σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης η Σασουόλο έφυγε με το βαθμό από το «Αρτέμιο Φράνκι» απέναντι στην Φιορεντίνα (2-2), αν και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο!

Οι «βιόλα» παρά το αρχικό σοκ που δέχτηκαν κατάφεραν με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου της επανάληψης να φτάσουν στην ισοφάριση, ωστόσο, η αποβολή του Μπαράγκι στο 68΄, επτά λεπτά μετά το 2-2 που έκανε ο Φρατέζι, δεν τους επέτρεψε να κυνηγήσουν την πλήρη ανατροπή του σκηνικού.

Στο μεταξύ με το γκολ που σημείωσε στο 52ο λεπτό ο 21χρονος Σέρβος στράικερ, Ντούσαν Βλάχοβιτς, πέτυχε το 33ο του τέρμα στο ιταλικό πρωτάθλημα μέσα στο ημερολογιακό έτος 2021 και έγραψε ιστορία, μιας και ισοφάρισε το ρεκόρ που είχε ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τη φανέλα της Γιουβέντους.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη