Επεισόδια και διακοπή στο Παρί-Λιόν - Μπούκαραν οπαδοί στο γήπεδο (video+photos)

Νέα τραγικά περιστατικά έλαβαν χώρα σε αγώνα ποδοσφαίρου στη Γαλλία, όπου η κατάσταση μοιάζει να έχει ξεφύγει για τα καλά.

Η βία έκανε την εμφάνισή της σε άλλο ένα παιχνίδι φέτος στη Γαλλία, καθώς το βράδυ της Παρασκευής (17/12) διακόπηκε στο ημίχρονο ο αγώνας για τους «64» του Κυπέλλου ανάμεσα στην Παρί FC και τη Λιόν, λόγω σοβαρών επεισοδίων ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων.

Με το σκορ στο 1-1, οπαδοί της Παρί FC και της Λιόν άρχισαν τις συμπλοκές κι ορισμένοι εξ αυτών μπήκαν και μέσα στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου «Charlety», με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας. Μετά από 50 λεπτά αναμονής, ο διαιτητής ανακοίνωσε την οριστική διακοπή του αγώνα.

Η Λιόν έχει ήδη τιμωρηθεί φέτος με αφαίρεση ενός βαθμού απ’ τη βαθμολογία της στη Ligue 1, μετά τη διακοπή του εντός έδρας αγώνα της με τη Μαρσέιγ τον περασμένο μήνα, όταν οπαδός της τραυμάτισε με μπουκάλι στο κεφάλι τον μεσοεπιθετικό της ομάδας της Μασσαλίας, Ντιμιτρί Παγέ.

Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης
Οι Μαξ Φερστάπεν και Σέρτζιο Πέρεζ σε αγώνα ταχύτητας στην... άμμο
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου