La Liga: Εύκολα την Εσπανιόλ η Θέλτα

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα με περίπατο για την Θέλτα (3-1) κόντρα στην Εσπανιόλ

Μετά από δύο σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα (εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Βαλένθια, ισοπαλία 0-0 με τη Μαγιόρκα) η Θέλτα έκανε... περίπατο κόντρα στην Εσπανιόλ, την οποία νίκησε με 3-1 στο «Μπαλαΐδος» στο πρώτο ματς της 18ης αγωνιστικής και πήρε βαθιά βαθμολογική «ανάσα».

Η ομάδα του Βίγο έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της από τα... αποδυτήρια, με το γκολ του Μίνα μόλις στο 3ο λεπτό και «σφράγισε» το τρίποντό της με άλλα δύο γκολ απ' τον «γερόλυκο» Ιάγο Άσπας και τον Ντάνι Σουάρεθ στο δεύτερο ημίχρονο. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μορόν σημειωσε το γκολ της τιμής για την Εσπανιόλ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης