Serie A: Πισωγύρισμα για Γιουβέντους, ισοπαλία με Βενέτσια (Video)

Serie A: Εκεί που έδειχνε να βρίσκει ρυθμό, η Γιουβέντους έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Βενέτσια και έχασε εκ νέου έδαφος.

Οι απώλειες των ομάδων της κορυφής, έφερναν… ροκάνισμα διαφοράς απ’ την Γιουβέντους (και όχι μόνο). Τουλάχιστον αναφορικά με τη «μάχη» της τετράδας. Αλλά για την 17η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η «γηραιά κυρία» έκανε πισωγύρισμα.

Η ομάδα του Αλέγκρι πήγε στη Βενετία για να αντιμετωπίσει την Βενέτσια. Το τελικό 1-1 αφήνει εκ νέου προβληματισμένους τους «μπιανκονέρι» και κυρίως να έχουν χάσει θέση στη βαθμολογία μια και τους προσπέρασε η Φιορεντίνα.

Ο Αλβάρο Μοράτα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 32ο λεπτό, η Γιουβέντους προηγήθηκε με τον Ισπανό, σκορ που έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Το όμορφο γκολ του Μοράτα, δεν αρκούσε όπως αποδείχθηκε. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο 55’ με τον Αράμου. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα κι έτσι στα κανάλια της Βενετίας η Γιουβέντους άφησε δύο βαθμούς.

Έτσι, οι «μπιανκονέρι» έχουν πλέον 28 βαθμούς στην 6η θέση, ενώ η Βενέτσια έφτασε τους 16 και είναι 16η.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Αναχώρησαν για Αγγλία οι «ερυθρόλευκοι» | Η ώρα και το κανάλι του αγώνα
Ισπανία: «Καμπάνα» στην Ατλέτικο Μαδρίτης για τις ρατσιστικές κραυγές εναντίον του Νίκο Ουίλιαμς
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Euroleague
NBA: Ο Μάξεϊ «ντύθηκε» Ρέτζι Μίλερ κι οι Σίξερς απέφυγαν τον αποκλεισμό – Προβάδισμα για Καβαλίερς