La Liga: Ματσάρα με νικήτρια την Εσπανιόλ! (Photos)

La Liga: Εκπληκτικό παιχνίδι στη Βαρκελώνη, όπου η Εσπανιόλ επικράτησε 4-3 της Λεβάντε σε ματς με δύο ανατροπές!

Εξαιρετικό παιχνίδι στη Βαρκελώνη, όπου η Εσπανιόλ φιλοξένησε την ουραγό Λεβάντε. Οι δύο ομάδες απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο, απέφυγαν τις σκοπιμότητες και το τελικό 4-3 αποζημίωσε τους ποδοσφαιρόφιλους.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος, μετά από ένα παιχνίδι που είχε δύο ανατροπές, συνεχείς συγκινήσεις και έντονο σασπένς μέχρι και το τέλος των καθυστερήσεων.

Η Εσπανιόλ έδειξε το τι θα ακολουθήσει στο ματς, ανοίγοντας το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Ντάρντερ. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Φρούτος ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Η Λεβάντε έκανε την πρώτη ανατροπή στο ματς, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στο 26’, με τον Σο να διαμορφώνει το 1-2. Το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 49’, ο Ραούλ Ντε Τομάς επανήλθε στα γκολ για την ομάδα της Βαρκελώνης και ισοφάρισε σε 2-2, με τη Λεβάντε να προηγείται εκ νέου στο 57’, όταν ο Μοράλες «έγραψε» το 2-3.

Κάπου εκεί ανέλαβε ο Πουάδο. Στο 60ο λεπτό έκανε το 3-3 και στο 76’ διαμόρφωσε το τελικό 4-3, με τη δεύτερη ανατροπή στο ματς.

Η Λεβάντε έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Σον με απ’ ευθείας κόκκινη στο 78’. Έτσι η Εσπανιόλ πήρε σημαντική νίκη, ειδικά σε αυτό το ματς με τον τρόπο που εξελίχθηκε.

Η ομάδα της Βαρκελώνης έφτασε τους 23 βαθμούς και είναι 8η, ενώ η Λεβάντε παρέμεινε στους 8 και μόνη τελευταία…

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)