Ligue 1: Σπουδαία ανατροπή και νίκη για τη Ναντ!

Ligue 1: Αν και βρέθηκε να χάνει 0-2 στο ημίχρονο, η Ναντ γύρισε το ματς κι επικράτησε 3-2 της Λανς μειώνοντας τη διαφορά τους στους 2 βαθμούς!

Εντυπωσιακό ήταν το πρώτο ματς της 18ης αγωνιστικής του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Στο «Μπουζουάρ», η Ναντ φιλοξένησε την Λανς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δικό τους το πρώτο μέρος, αλλά οι γηπεδούχοι με εντυπωσιακή επιστροφή επικράτησαν 3-2!

Η ομάδα του Βορρά στο πρώτο 45λεπτο έδειξε να «καθαρίζει» σε μεγάλο βαθμό το ματς. Ο Κόστα στο 7’ και ο Καλιμουεντό-Μουινγκά στο 15’ έκαναν γρήγορα-γρήγορα το 0-2! Το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν. Η Ναντ έκανε εντυπωσιακή αντεπίθεση. Ο Μουανί με δύο γκολ του στο 49’ και στο 57’ ισοφάρισε την αναμέτρηση, δίνοντας τεράστιο ενδιαφέρον στο τελευταίο ημίωρο. Ακριβώς στο 90’ ο Σιμόν έδωσε προβάδισμα στη Ναντ που έκανε την μεγάλη ανατροπή!

Η Λανς έμεινε 5η με 27 βαθμούς, ενώ η Ναντ έφτασε τους 25 όντας στην 10η θέση.

Ιστιοπλοΐα: Το παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite στο Ιέρ