La Liga: «Ανάσα» για Έλτσε, μένει χαμηλά η Κάντιθ (Photos)

La Liga: Εύκολη νίκη για την Έλτσε κόντρα στην Κάντιθ με 3-1.

Δύο ομάδες με κοινό στόχο την παραμονή στην κατηγορία, αναμετρήθηκαν στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο». Η Έλτσε φιλοξένησε την Κάντιθ, με τις δυο τους να είναι ισόβαθμες πριν τη σέντρα. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν σχετικά εύκολα με 3-1 και πήραν… ανάσα βαθμολογική.

Ο Τσάβες στο 13ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε η Έλτσε ήρθε το 1-0. Στο 25’ με τον ίδιο τρόπο είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει η Κάντιθ, αλλά ο Φερνάντες δεν κατάφερε να σκοράρει απ’ την άσπρη βούλα.

Το 2-0 ήρθε στο 75’ με σκόρερ των Μορέντε. Η Κάντιθ μείωσε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Φερνάντες, αλλά στο 90+3’ ο Χοσάν έκανε το 3-1 που ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι η Έλτσε έφτασε τους 15 βαθμούς και είναι 16η, ενώ η Κάντιθ έμεινε στους 12 όντας τρίτη απ’ το τέλος.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ