Serie A: Σπουδαίο «διπλό» και 5η η Φιορεντίνα (Video+Photos)

Serie A: Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την Φιορεντίνα που επικράτησε 3-2 της Μπολόνια και προσπέρασε τη Ρόμα.

Η 17η αγωνιστική, βρίσκει τη Φιορεντίνα να ανεβαίνει κι άλλο στη βαθμολογία του Καμπιονάτο. Οι «βιόλα» έφυγαν με σπουδαία νίκη απ’ το «Ρενάτο Νταλ’ Άρα», απέναντι στην Μπολόνια. Ομάδα με την οποία ήταν ισόβαθμες μέχρι πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Το τελικό 3-2 ανεβάζει σημαντικά τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ στο ματς άνοιξε ο Γιούσεφ Μάλε στο 33’. Το 0-1 διατηρήθηκε για 9 λεπτά, καθώς ο Μούσα Μπάροου στο 42’ έκανε το 1-1 για τη Μπολόνια. Με την ισοπαλία να οδηγείτις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Η Φιορεντίνα πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 51’ κι από τότε δεν το έχασε ποτέ. Ο Μπιράγκι ήταν αυτός που έκανε το 1-2. Οι «βιόλα» στο 67’ κέρδισαν πέναλτι και ο Ντούσαν Βλάχοβιτς διαμόρφωσε το 1-3.

Η Μπολόνια κατάφερε απλά να μειώσει με τον Χίκι στο 83’. Το 2-3 ήταν το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας σπουδαία νίκη στη Φιορεντίνα. Η οποία έφτασε τους 27 βαθμούς και άφησε την Μπολόνια στους 24. Οι «βιόλα» ανέβηκαν 5οι και προσπέρασαν τη Ρόμα.

Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου