La Liga: Έδειξε χαρακτήρα η Γρανάδα (Photos)

La Liga: Αν και ισοφαρίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Γρανάδα βρήκε το σθένος να νικήσει την Αλαβές με 2-1.

Όλο το σασπένς του αγώνα της Γρανάδα με την Ντεπορτίβο Αλαβές, ήταν στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι που προέρχονται απ’ την ισοπαλία στο Μπιλμπάο, ήθελαν τη νίκη κόντρα στους Βάσκους που είχαν χάσει στην έδρα τους απ’ τη Θέλτα. Το τελικό 2-1 έδωσε στην ομάδα της Ανδαλουσίας αυτό που ήθελε.

Στο εναρκτήριο ματς της 16ης αγωνιστικής της Primera Division, η Γρανάδα προηγήθηκε με τον Πουέρτας στο 14ο λεπτό. Σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Σε ένα ματς που δεν είχε ιδιαίτερες συγκινήσεις, αλλά αυτό άλλαξε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η Αλαβές βρήκε την ισοφάριση με γκολ παίκτης της Γρανάδα. Ο Λουίς Αμπράμ στο 81’ ήταν αυτός που σημείωσε αυτογκόλ και έκανε το 1-1 άθελά του. Παρά το σοκ της ισοφάρισης, η ομάδα της Ανδαλουσίας δεν το έβαλε κάτω κι αμέσως βγήκε στην επίθεση.

Τελικά επιβραβεύτηκε στο 86’. Ο Σαντιάγκο Αρίας ήταν αυτός που έκανε το 2-1 και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Γρανάδα, που ήταν και το τελικό σκορ.

Έτσι, η Γρανάδα πήγε στους 15 βαθμούς και είναι 15η, αφήνοντας πίσω της την Αλαβές που έμεινε στους 14 και μία θέση πιο πίσω. Οι δύο ομάδες έχουν από 15 ματς.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός και Περιστέρι – Τενερίφη
Παναθηναϊκός AKTOR: Πέντε χρόνια από τον θάνατο του Θανάση Γιαννακόπουλου – Η συγκινητική ανάρτηση
«Μάξι, παικτάρα, τριφυλλάρα – Στο Top-3 ο Φορτούνης»: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ντεσάν επιβεβαίωσε το «άκυρο» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες - Τι συμβαίνει με Εμπαπέ