Serie A: Ματσάρα με 8 γκολ αλλά χωρίς νικητή στη Ρώμη! (Videos)

Serie A: Πήραν προβάδισμα και οι δύο, αλλά τελικά καμία δε νίκησε. Θριάμβευσε το ποδόσφαιρο στο Λάτσιο-Ουντινέζε 4-4!

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο «έκλεισε» η 15η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Η Λάτσιο υποδέχτηκε την Ουντινέζε. Καμία απ’ τις δύο δε νίκησε, αλλά αξίζουν το χειροκρότημα για τη ματσάρα που προσέφεραν! Το τελικό 4-4, αλλά και το 1-2 στις αποβολές, τα λέει όλα…

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και «πάγωσαν» το «Ολίμπικο». Ο Μπέτο με δύο προσωπικά του τέρματα το 17’ και το 32’, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ουντινέζε!

Η Λάτσιο αντέδρασε με τον Ιμόμπιλε στο 34’ μειώνοντας σε 1-2, όμως η Ουντινέζε «έκρυβε» κι άλλη έκπληξη πριν το ημίχρονο. Ο Μολίνα στο 44’ έκανε το 1-3 στέλνοντας με ξεκάθαρο πλεονέκτημα την ομάδα του στην ανάπαυλα.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Πέδρο μείωσε σε 2-3 και ξανάβαλε στο ματς τη Λάτσιο. Με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να έρχεται με εκπληκτικό πλασέ στο 56’ και να «γράφει» το 3-3!

Σχεδόν αμέσως, η Λάτσιο έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πάτριτς. Στο 69’, όμως, επανήλθε η αριθμητική ισορροπία με τον Μολίνα αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη αφήνοντας και την Ουντινέζε με δέκα.

Ο Ατσέρμπι στο 79’ έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στη Λάτσιο! Οι Ρωμαίοι όλα έδειχναν πως θα πάρουν τελικά τη νίκη. Αλλά στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ουντινέζε έκανε το 4-4! Με τον Αρσλάν να δίνει το βαθμό στην ομάδα του, που έμεινε με 9 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Γουάλας μετά το γκολ όπου υπήρξαν νεύρα και παραλίγο να υπάρξει γενική συμπλοκή!

Έτσι η Λάτσιο έφτασε τους 22 βαθμούς κι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο τη Ρόμα. Η Ουντινέζε έφτασε τους 16.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Αταλάντα-Βενέτσια 4-0

Φιορεντίνα-Σαμπντόρια 3-1

Βερόνα-Κάλιαρι 0-0

Σαλερνιτάνα-Γιουβέντους 0-2

Μπολόνια-Ρόμα 1-0

Ίντερ-Σπέτσια 2-0

Τζένοα-Μίλαν 0-3

Σασουόλο-Νάπολι 2-2