La Liga: Χατ τρικ Χουάνμι και σε τροχιά Champions League η Μπέτις! (Photos)

La Liga: Συνεχίζει ακάθεκτη την εξαιρετική της πορεία η Ρεάλ Μπέτις, που επικράτησε 3-1 της Λεβάντε.

Μία ακόμη επίδειξη δύναμης έκανε η φετινή Ρεάλ Μπέτις. Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι φιλοξένησε την ουραγό Λεβάντε. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, με τον εξαιρετικό Χουάνμι που σημείωσε χατ τρικ, έκανε την ανατροπή και επικράτησε 3-1. Ανεβαίνοντας κι άλλο στη βαθμολογία…

Στο «Μπενίτ Βιγιαμαρίν» οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είπαν την πρώτη κουβέντα. Ο Μουστάφι στο 7ο λεπτό έκανε το 0-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ήρθε η ώρα του Χουάνμι. Η Μπέτις ήταν αποφασισμένη και ισοφάρισε με τον συγκεκριμένο παίκτη στο 54’. Η ανατροπή ήρθε στο 63’ με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χουάνμι, ο οποίος έκανε χατ τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 στο 78’.

Κάπως έτσι η Μπέτις έφτασε τους 27 βαθμούς και ανέβηκε 4η, ενώ η Λεβάντε μετά από 15 αγώνες έχει μόλις 7 και βρίσκεται μόνη στην τελευταία θέση.

NBA: Οι Μάβερικς λύγισαν τους Κλίπερς και προκρίθηκαν, ισοφάρισαν οι Μάτζικ
Τραγωδία για Βλάντο Τζούροβιτς - Εντοπίστηκε νεκρός ο γιός του σε δάσος στο Βελιγράδι
Ολυμπιακός: Το... σύνθημα Μαρινάκη στα αποδυτήρια μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα
Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός