La Liga: Δε… λύγισε ούτε στο «Μεστάγια» η Ράγιο! (Photos)

La Liga: Με την ισοπαλία έφυγε απ’ την έδρα της Βαλένθια η Ράγιο Βαγεκάνο (1-1) συνεχίζοντας την εξαιρετική της πορεία.

Επέστρεψε στην Primera Division, όχι για να δώσει «μάχη» παραμονής. Η Ράγιο Βαγεκάνο ήδη έχει στρέψει το βλέμμα της στην Ευρώπη! Κι αυτό λόγω της εξαιρετικής της παρουσίας στις 15 αγωνιστικές του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Τελευταίο της… επίτευγμα, η ισοπαλία στην έδρα της Βαλένθια.

Στο «Μεστάγια» οι «νυχτερίδες» ήταν αυτές που κατόρθωσαν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Κερδίζοντας πέναλτι στο 19ο λεπτό. Ο Σολέρ ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Η Ράγιο αντέδρασε, δεν το έβαλε κάτω και τελικά δε… λύγισε ούτε στη Βαλένθια. Ο Παλαθόν στο 64’ ήταν αυτός που σκόραρε για την ομάδα τη Βαγεκάνο και διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Που διατηρεί τους φιλοξενούμενους για τα καλά στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Συγκεκριμένα, η Ράγιο με την ισοπαλία αυτή έφτασε τους 24 βαθμούς και είναι στην 5η θέση. Ενώ η Βαλένθια έχει πλέον 19 και τη συναντάμε στην 9η θέση.

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR