La Liga: Ένα μισάωρο αρκούσε στην Μπέτις (Photos)

La Liga: Εύκολη νίκη της Μπέτις στην έδρα της Έλτσε με 3-0, σκορ που διαμορφώθηκε πριν το ημίωρο της αναμέτρησης!

Το δυνατό ξεκίνημα για τις ομάδες, είναι ζητούμενο πάντα. Η Ρεάλ Μπέτις το… παράκανε. Η ομάδα της Ανδαλουσίας πήγε στην έδρα της Έλτσε και μέσα σε 27 λεπτά είχε κατορθώσει να προηγείται 3-0, «καθαρίζοντας» το ματς. Αυτό άλλωστε ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Χουάνμι στο 12ο λεπτό έκανε το 0-1, για να έρθει ο Γουίλιαμ Ζοζέ με πέναλτι στο 24’ να διευρύνει το προβάδισμα της ομάδας απ’ τη Σεβίλλη. Τρία λεπτά μετά, ο Φεκίρ διαμόρφωσε το τελικό 0-3, βάζοντας τέλος στις όποιες ελπίδες της Έλτσε.

Οι φιλοξενούμενοι που διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους, έμειναν με 10 παίκτες στο 67ο λεπτό. Ο Έκτος Μπεγερίν αποβλήθηκε και ήταν ουσιαστικά το μόνο… ψεγάδι στη νίκη της Μπέτις.

Πλέον, οι «πράσινοι» της Σεβίλλης έφτασαν τους 24 βαθμούς και είναι στην 5η θέση μετά από 14 αγώνες. Η Έλτσε απ’ την άλλη, έμεινε στους 11 βαθμούς και είναι τρίτη απ’ το τέλος.

Φήμες για επανασύνδεση Τσιτσιπά και Μπαντόσα μετά από βίντεο στο Μόντε Κάρλο
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: «Ντύθηκε» στα χρώματα του τελικού και το Θησείο
ΠΑΟΚ: Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο Βικελίδης - Πήρε «φωτιά» η Τούμπα για το 4ο Πρωτάθλημα! (pics)
Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ: Η τελική βαθμολογία της Super League