Προκριματικά Κατάρ 2022: «Τρελή» ανατροπή το Ιράν, έπαιξαν Μοχαμαντί και Ανσαριφάρντ (Video)

Προκριματικά Κατάρ 2022: Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις το Ιράν επικράτησε 2-1 στο Λίβανο, πέρασαν ως αλλαγή Μοχαμαντί και Ανσαριφάρντ.

Εκπληκτική νίκη πήρε το Ιράν που δοκιμάστηκε στο Λίβανο. Οι φιλοξενούμενοι που σαφώς είναι καλύτερη ομάδα, τα βρήκαν… σκούρα για τα καλά. Μια και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι τις καθυστερήσεις. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Μοχαμαντί και Ανσαριφάρντ της ΑΕΚ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σάαντ στο 37ο λεπτό. Με το σκορ να διατηρείται μέχρι το 90+1’! Τότε, ο Αζμούν έκανε το 1-1, με τους Ιρανούς να συνεχίζουν την επίθεση. Και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Νουρολάχι ολοκλήρωσε την επική ανατροπή.

Ο Μοχαμαντί πέρασε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό, παίρνοντας τη θέση του Γκόντος, ενώ ο Καρίμ Ανσαριφάρντ πάτησε χορτάρι στο 84’, αντί του Αλιρέζα. Με τη νίκη αυτή το Ιράν είναι στην κορυφή του ομίλου με 13 βαθμούς, δύο περισσότερους απ’ τη Νότια Κορέα που έχει 11.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)