Γκέλαρε η Φενερμπαχτσέ, της έβαλε γκολ ο Κολοβέτσιος! (Video)

Στο 2-2 έμεινε η Φενερμπαχτσέ στην έδρα της με την Καϊσερίσπορ – Το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Κολοβέτσιος!

Κι άλλο έδαφος έχασε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Φενερμπαχτσέ. Για την 12η αγωνιστική του Τουρκικού Πρωταθλήματος, η ομάδα του Δημήτρη Πέλκα ήρθε ισόπαλη στο «Σουκρού Σαράτσογλου» με την Καϊσερίσπορ. Τελικό σκορ 2-2, το οποίο διαμορφώθηκε με… Ελληνική σφραγίδα!

Ο Πέλκας ήταν στον πάγκο στο πρώτο μέρος και πέρασε στο ματς στο 46’ αντί του Μαξ Μάγερ. Παρ’ όλα αυτά, δεν ήταν ο συγκεκριμένος Έλληνας που ευθύνεται για το σκορ. Ήταν ο Δημήτρης Κολοβέτσιος που αγωνίζεται στην Καϊσερίσπορ.

Ο αμυντικός της Τούρκικης ομάδας έπαιξε σε όλη την αναμέτρηση και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Μετά από κόρνερ η μπάλα του στρώθηκε μπροστά στην αντίπαλη εστία και δεν αστόχησε στο 39ο λεπτό.

Νωρίτερα η Φενέρ είχε χάσει πέναλτι (Καχβετσί), ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 με το δεύτερο τέρμα απ’ τον Γκαβράνοβιτς. Ο Τζάιτς μείωσε στο 85’ και ο Οζίλ με πέναλτι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι