Συνεχίζει ακάθεκτη η Τραμπζονσπόρ των Ελλήνων!

Με τον Σιώπη βασικό και τον Μπακασέτα να παίρνει τη θέση του στο 65’, η Τραμπζοσπόρ επικράτησε 2-1 της Ρίζεσπορ.

Ακόμη κι όταν ο Τάσος Μπακασέτας δεν είναι σε θέση να αγωνιστεί βασικός, η Τραμπζονσπόρ βρίσκει τον τρόπο να νικά! Έστω και δυσκολότερα απ’ όσο θα περίμενε και η ίδια η ομάδα της Τραπεζούντας, η οποία υποδέχτηκε για την 11η αγωνιστική την Ρίζεσπορ.

Το τελικό 2-1 ήρθε με ανατροπή. Βασικός για την ομάδα του Αβτσί ήταν ο Μανώλης Σιώπης. Αγωνίστηκε για 65 λεπτά και άφησε τη θέση του στον Τάσο Μπακασέτα, ο οποίος προέρχεται από τραυματισμό γι’ αυτό και δεν ήταν ενδεκαδάτος.

Οι φιλοξενούμενοι που είναι τελευταίοι στη βαθμολογία, ξάφνιασαν τους πάντες μπαίνοντας μπροστά στο σκορ. Ο Τζόκοβιτς με πέναλτι στο 22’ ήταν αυτός που έκανε το 0-1. Με την Τραμπζονσπόρ να επιστρέφει στο ματς…

Η ομάδα της Τραπεζούντας, ισοφάρισε με πέναλτι του Τζανίνι στο 43’ κι έτσι το ημίχρονο «έκλεισε» με 1-1. Το «χρυσό» τέρμα των γηπεδούχων, ήρθε στο 73’ με τον Ενβουακαέμε να κάνει το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η Τραμπζονσπόρ με τη νίκη αυτή έφτασε τις 8 σε 11 ματς, συνεχίζοντας αήττητη στο Πρωτάθλημα. Με 27 βαθμούς είναι μόνη πρώτη, έχοντας Χατάισπορ, Αλάνιασπορ και Μπεσίκτας να ακολουθούν με 20 κι ένα ματς λιγότερο. Η Ρίζεσπορ παρέμεινε ουραγός με 4 βαθμούς.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ