La Liga: Έσωσε το βαθμό στο +7 η Γρανάδα!

La Liga: H Χετάφε… κρατούσε αγκαλιά την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα, αλλά στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η Γρανάδα πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της (1-1)!

Χρειάστηκε να περάσουν 11 αγωνιστικές στην Primera Division, για να φτάσει τόσο κοντά η Χετάφε στην πρώτη της νίκη! Η ομάδα του Κίκε Σάντσες Φλόρες, ούτε τώρα δεν τα κατάφερε. Καθώς το πείσμα της Γρανάδα της έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η αναμέτρηση στην Ανδαλουσία ήταν για γερά νεύρα. Ανάμεσα σε δύο ομάδες που μόνο καλά δεν πηγαίνουν στη σεζόν. Αλλά στο τέλος, η Γρανάδα ήταν αυτή που χαμογέλασε έστω με τον ένα βαθμό.

Το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης, ήρθε στο 27ο λεπτό. Ο Ουνάλ ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Με το οποίο η Χετάφε πλησίασε στη νίκη.

Η Γρανάδα είχε την τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 78’. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Λουίς Σουάρες δεν κατάφερε να σκοράρει, σπαταλώντας τεράστια ευκαιρία. Το 0-1 παρέμενε, με τον Μολίνα να έρχεται να… σώσει την ισοπαλία στο 90+7’ για τους γηπεδούχους! Στερώντας την πρώτη νίκη απ’ τη Χετάφε.

Η Γρανάδα σε 10 ματς είναι στους 8 βαθμούς, έχοντας μόλις μία νίκη. Η Χετάφε παρέμεινε ουραγός, ανεβαίνοντας στους 3 βαθμούς στο Πρωτάθλημα (σε 11 αναμετρήσεις).

Οι προκρίσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Conference League «κρίνονται» στην COSMOTE TV
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα 115 εκατομμύρια ευρώ από το Eurojackpot – Αύριο στις 21:00 η κλήρωση
Φώτης Ιωαννίδης: Ένας «γίγαντας» για τον φορ του Παναθηναϊκού - «Τον θέλει και η Γιουβέντους»
NBA: Δραματική πρόκριση των Σίξερς στα playoffs, «ζωντανοί» οι Μπουλς