La Liga: Σαρωτική Μπέτις τεσσάρα στη Βαλένθια! (Photos)

La Liga: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Ρεάλ Μπέτις που «σκόρπισε» 4-1 τη Βαλένθια!

Μια εκπληκτική Ρεάλ Μπέτις έκανε… πλάκα στη Βαλένθια και έπιασε τα «ψηλά πατώματα» της βαθμολογίας! Η ομάδα της Ανδαλουσίας σε ένα ματς που θεωρητικά μόνο εύκολο δεν ήταν, έβαλε τέσσερα στην αντίπαλό της και συνεχίζει να εκπλήσσει με την ανοδική της πορεία.

Ο Μπόρχα Ιγκλέσιας ήταν ο πρωταγωνιστής των γηπεδούχων στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν». Στο 17ο λεπτό με πέναλτι άνοιξε το σκορ, για να έρθει το 2-0 απ’ τον ίδιο παίκτη ακριβώς στο ημίωρο της αναμέτρησης.

Ο Παουλίστα στο 39’ μείωσε σε 2-1, δείχνοντας να βάζει στο ματς τις «νυχτερίδες». Όμως όπως αποδείχθηκε απλά… αγρίεψε την Μπέτις.

Ο Πετσέλα στο 61’ έκανε το 3-1 και ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση. Επτά λεπτά μετά, ήρθε ο Χουάνμι να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Αυτό το αποτέλεσμα έφερε τη Ρεάλ Μπέτις στους 21 βαθμούς και ουσιαστικά… έπιασε κορυφή! Η Βαλένθια απ’ την άλλη, έμεινε στους 13 βαθμούς.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!