Ligue 1: Ισοπαλία στο «Βελοντρόμ» - Κερδισμένη η Παρί Σεν Ζερμέν

Μοιρασιά (0-0) για Μαρσέιγ και Παρί Σεν Ζερμέν, με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με δέκα παίκτες από το 57ο λεπτό

Παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από μισή ώρα στο δεύτερο ημίχρονο (αποβλήθηκε στο 57΄ ο Χακίμι), η Παρί Σεν Ζερμέν έμεινε «όρθια» στο «Βελοντρόμ» της Μασσαλίας απέναντι στην Μαρσέιγ (0-0), διατηρώντας τη διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της στη μάχη του τίτλου.

Το ντέρμπι της 11ης ημέρας στη Ligue 1 είχε αρκετές φάσεις, κυρίως από την πλευρά των γηπεςδούχων, που σκόραραν στο 21΄ με τον Μίλικ, αλλά μετά την εξέταση της φάσης από το VAR το τέρμα δε μέτρησε καθώς ο Πολωνός στράικερ ήταν εκτεθειμένος.

Για την Παρί ήταν η δεύτερη απώλεια στο πρωτάθλημα και πρώτη ισοπαλία μετά από 11 ματς.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)