Ολυμπιακός: Μισή ώρα αγωνίστηκε ο Γκάρι Ροντρίγκες

Ολυμπιακός: Ως αλλαγή πέρασε στο ματς Πράσινο Ακρωτήριο-Λιβερία ο Γκάρι Ροντρίγκες.

Πριν λίγες ημέρες ο Γκάρι Ροντρίγκες έγινε… ήρωας για το Πράσινο Ακρωτήριο. Με δικό του γκολ στις καθυστερήσεις, η ομάδα του νίκησε στη Λιβερία με 2-1. Τότε είχε περάσει ως αλλαγή. Την Κυριακή (10/10) στο αντίστοιχο ματς αλλά εντός έδρας αυτή τη φορά, ο άσος του Ολυμπιακού ήταν εκ νέου στον πάγκο.

Δεν ήταν στις βασικές επιλογές του ομοσπονδιακού προπονητή για την αναμέτρηση αυτή. Πέρασε όμως στο ματς στο 60ο λεπτό. Παίρνοντας τη θέση του Βάγκνερ.

Είχε την τύχη να είναι στον αγωνιστικό χώρο, όταν στο 90ο λεπτό ο Μέντες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 του Πράσινου Ακρωτηρίου. Γκολ που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους απέναντι στη Λιβερία.

Με το γκολ αυτό η ομάδα του Γκάρι Ροντρίγκες είναι μόνη 2η στον όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου για τη ζώνη της Αφρικής. Έχοντας 7 βαθμούς έναντι 9 που έχει η πρωτοπόρος Νιγηρία.

Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!