Serie A: O Λοκατέλι έβαψε το Τορίνο «ασπρόμαυρο»! (Videos+Photos)

Serie A: Έστω και στο τέλος η Γιουβέντους νίκησε το ντέρμπι με την Τορίνο (1-0) με γκολ του Λοκατέλι!

Η Γιουβέντους προερχόταν απ’ τη σπουδαία νίκη κόντρα στην Τσέλσι. Έχοντας τα σημαντικά προβλήματα με την απουσία των βασικών της επιθετικών (Ντιμπάλα-Μοράτα). Παρ’ όλα αυτά, το τοπικό ντέρμπι του Τορίνο ποτέ δεν ήταν εύκολη υπόθεση. Κάτι που φάνηκε και για την 7η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Οι «μπιανκονέρι» που μοιάζουν να έχουν ανοδική πορεία τον τελευταίο καιρό, ήθελαν πάση θυσία του τρεις βαθμούς. Η «Γκρανάτα» αμύνθηκε σωστά, είχε καλή παρουσία ειδικά στο πρώτο μέρος, κράτησε το μηδέν και όσο περνούσαν τα λεπτά το πίστευε όλο και περισσότερο. Μέχρι να έρθει ο Λοκατέλι να σώσει τη Γιουβέντους από νέα απώλεια.

Ήταν το 86ο λεπτό, όταν ο συνδυασμός… Εθνικής Ιταλίας έλυσε το πρόβλημα. Ο Κιέζα έδωσε στον Λοκατέλι κι αυτός με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ! Στο 90’ ο Κουλουσέφσκι είχε δοκάρι και το 0-1 ήταν το τελικό σκορ.

Η Γιουβέντους πήρε την τρίτη σερί νίκη της στο Πρωτάθλημα κι έφτασε τους 11 βαθμούς, ξεπερνώντας την Τορίνα με την οποία ήταν χέρι-χέρι στους 8 πριν το ματς.

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου: Ιστορικό χάλκινο η Ελλάδα στα 4Χ200μ. ελεύθερο
ΑΕΚ: Με ποσό ρεκόρ η πώληση του Πόνσε – «Θα είμαι πάντα ένας από εσάς»
EuroLeague: Ανακοίνωσε τις 18 ομάδες της νέας σεζόν με μία αλλαγή
LIVE Euro 2024: Η εξέλιξη του παιχνιδιού Αυστρία - Γαλλία