La Liga: Μάνου Σάντσες στις καθυστερήσεις και προσπέρασμα Οσασούνα!

La Liga: Με γκολ στο 90+1’ η Οσασούνα επικράτησε 1-0 της Ράγιο Βαγεκάνο για την 8η αγωνιστική.

Στην Παμπλόνα το ματς της Οσασούνα με την Ράγιο Βαγεκάνο, ήταν ανάμεσα σε δύο ομάδες που βρίσκονται σε καλή κατάσταση. Το παιχνίδι το απέδειξε αυτό, καθώς ήταν αρκετά ισορροπημένο και σκληρό. Τελικά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις.

Το 0-0 διατηρήθηκε στο 90λεπτο. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, άλλαξαν οι ισορροπίες. Ο Μάνου Σάντσεθ ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα για την Οσασούνα και παράλληλα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα της Παμπλόνα έφτασε τους 14 βαθμούς σε 8 αγώνες, προσπερνώντας τη Βαγεκάνο που έμεινε στους 13.

Champions League: Μαγική ανατροπή της Ρεάλ επί της Ντόρτμουντ με μυθικό Βινίσιους - Όλα τα γκολ
NBA: Όλα έτοιμα για το πρώτο τζάμπολ στο κορυφαίο πρωτάθλημα - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις
Champions League: Γκολ, θέαμα και άνετες νίκες για Μίλαν και Μονακό (vids)
ΔΕΑΒ για το ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Κάλεσε σε απολογία τις δύο ΠΑΕ και πέντε φυσικά πρόσωπα