Serie A: Βασικός Λυκογιάννης, βαθμός για Βενέτσια!

Serie A: Ένα γκολ στις καθυστερήσεις έδωσε βαθμό στη Βενέτσια στην έδρα της Κάλιαρι!

Στη Σαρδηνία άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο. Με μια «μάχη» της ουράς, καθώς αναμετρήθηκαν δύο ομάδες που αν δε γίνει κάποιο… θαύμα, θα δώσουν μάχη για να μείνουν στην κατηγορία. Η Κάλιαρι φιλοξένησε τη Βενέτσια με το τελικό 1-1 να μοιάζει με νίκη για τους φιλοξενούμενους!

Η Κάλιαρι είχε τον Λυκογιάννη βασικό σε ρόλο αριστερού μπακ χαφ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό, με τον Κειτά Μπαλντέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η συνέχεια του παιχνιδιού δεν προσφερόταν για θέαμα. Αρκετά σκληρό ματς και φαινόταν πως θα οδηγηθεί… σβηστά στην ολοκλήρωσή του. Όμως η Βενέτσια είπε την τελευταία λέξη. Ο Μπούσιο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 1-1 και έδωσε το βαθμό στην ομάδα του. Αποτέλεσμα που μοιάζει με νίκη όπως ήρθε για τους φιλοξενούμενους.

Μετά την ισοπαλία, η Βενέτσια έφτασε τους 5 βαθμούς, ενώ η Κάλιαρι συνεχίζει χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα, έχοντας 2 βαθμούς και όντας προτελευταία.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ