Youth League: Βαριά ήττα για τον ΠΑΟΚ - Κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο (video)

Ο ΠΑΟΚ έχασε 5-1 από τη Ζίλινα στο «Καυτανζόγλειο» και αποχαιρετά τις όποιες ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Youth League.

Δεν τα κατάφερε η Κ19 του ΠΑΟΚ κόντρα στη Ζίλινα. Υπέστη βαριά ήττα με 5-1 στο «Καυτανζόγλειο» και πλέον ο επαναληπτικός για την επόμενη φάση του Youth League γίνεται τυπική διαδικασία για τους Σλοβάκους.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν ανταγωνιστοί στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με τον Γκουστάβο Βαρέλα, ωστόσο, κατέρρευσαν στην συνέχεια και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Σλοβάκοι γύρισαν το παιχνίδι με ευκολία, χάρη στο εκπληκτικό παιχνίδι που έκανε ο Καπράλικ.

Καλό ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ, μετά... χάος

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό μετά από ωραία προσπάθεια του Κουλούρη και πλασαριστό σουτ του Βαρέλα. Όμως μετά από αυτή την πρόωρη επιτυχία η Ζίλινα πήρε την πρωτοβουλία κυριάρχησε στο γήπεδο και πέτυχε συντριπτική νίκη επί του ΠΑΟΚ.

Το 1-1 ήρθε στο 27' με πλασαριστό σουτ του Καπράλικ, ενώ στο 45' οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το δεύτερο τους γκολ με τον Σάουερ με κεφαλιά. Με το σκορ αυτό ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 50' η Ζίλινα έκανε το 1-3 με σουτ του Τζαμπόρ. Ο ίδιος παίκτης σκόραρε και στο 63' για να γίνει το 1-4, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ζίλινα πέτυχε και πέμπτο γκολ με τον Καπράλικ για να τελειώσει η αναμέτρηση με το βαρύ σε βάρος του ΠΑΟΚ σκορ 1-5.

Ο επαναληπτικός του συγκεκριμένου αγώνα θα γίνει στις 20 Οκτωβρίου στην Σλοβακία.

ΠΑΟΚ (Μαλεζάς): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Αβεντισιάν (72’ Κιτσάκης), Ζίλο, Καστίδης, Τσίκος, Κουλούρης (79΄Κεδίκογλου), Κουτεντάκης, Βαρέλα (68’ Ρουμνιάντσεφ), Δαρέλας (46’ Σπυράκος), Σμυρλής

Ζίλινα (Mπέλακ): Μπέλκο, Κοπάσεκ, Λάιτνερ, Αρεμέγια, Οβούσου, Σνάιντερ, Σάουερ, Γιάβορτσεκ, Καπράλικ, Βάλκο (64’ Μπορτόλι), Γιαμπόρ.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (24/04) - «Πώρωση» στο ντέρμπι
NBA: «Έσπασαν» το Μιλγουόκι οι Πέισερς - Διέλυσαν τους Μπακς και έκαναν το 1-1
ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό