La Liga: Ξέσπασε η Μπαρτσελόνα με επιστροφή Φάτι! (Video+Photos)

La Liga: Εύκολη νίκη για την Μπαρτσελόνα μετά από δύο σερί αποτυχίες στο Πρωτάθλημα-Επικράτησε 3-0 της Λεβάντε στην επιστροφή του Ανσού Φάτι μετά από 322 μέρες!

Με τους Ολλανδούς να στηρίζουν έμπρακτα τον Κούμαν, η Μπαρτσελόνα επικράτησε εύκολα της Λεβάντε για την 7η αγωνιστική της Primera Division. Χωρίς τον προπονητή της στον πάγκο η ομάδα της Καταλονίας, καθώς είχε αποβληθεί στην αναμέτρηση με την Κάντιθ. Το τελικό 3-0 «σφράγισε» την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα.

Ο Μέμφις Ντεπάι ήταν αυτός που άλλαξε νωρίς-νωρίς τις ισορροπίες. Η Μπαρτσελόνα κέρδισε πέναλτι με τον Ολλανδό να το μετατρέπει σε γκολ στο 6’. Οκτώ λεπτά μετά, ήρθε η σειρά του Ντε Γιονγκ. Ο επιθετικός των Καταλανών έκανε το 2-0 «καθαρίζοντας» απ’ το πρώτο τέταρτο την υπόθεση νίκη ουσιαστικά.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης ο Ανσού Φάτι. Ο νεαρός που πήρε το «10» του Λιονέλ Μέσι, επέστρεψε με γκολ καθώς ήταν απών για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα! Για την ακρίβεια 322 μέρες. Έτσι η νίκη αυτή αφιερώθηκε και άνηκε ουσιαστικά στον νεαρό!

Με τη νίκη αυτή η Μπαρτσελόνα βρίσκει λίγη ηρεμία. Ταυτόχρονα ανεβαίνει στους 12 βαθμούς έχοντας 6 ματς. Η Λεβάντε απ’ την άλλη, έμεινε στους 4 έχοντας δώσει 7 παιχνίδια.

Ρέντη: Στη φυλακή 3 από τους 10 κατηγορούμενους που απολογήθηκαν
Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια