La Liga: Στάθηκε όρθια στο τέλος η Βαλένθια! (Photos)

La Liga: Ματσάρα στο «Μεστάγια» με τη Βαλένθια να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στη Μπιλμπάο, αν και με παίκτη λιγότερο!

Δύο ομάδες που έκαναν καλό ξεκίνημα στη φετινή Primera Division, αναμετρήθηκαν στο «Μεστάγια». Η Βαλένθια υποδέχτηκε την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ματς που είχε όλα τα χαρακτηριστικά του ντέρμπι. Σασπένες, δύναμη, αγωνία μέχρι τέλους. Το 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων, με τρόπο ξεχωριστό!

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. Η Βαλένθια έμοιαζε να έχει την υπεροχή, όμως η Μπιλμπάο είναι… σκληρό καρύδι για οποιοδήποτε αντίπαλο. Με τα στοιχεία που τη χαρακτηρίζουν διαχρονικά να εμφανίζονται και πάλι.

Στο δεύτερο μέρος το ματς δεν άλλαξε εικόνα. Μπαίνοντας στην τελική του ευθεία, όμως, ήρθαν όλες οι συγκινήσεις μαζεμένες! Στο 69’ οι Βάσκοι ήταν αυτοί που άλλαξαν τις ισορροπίες. Ο Ινίγκο Μαρτίνεθ άνοιξε το σκορ και έδωσε σημαντικό πλεονέκτημα στην Μπιλμπάο σε τέτοιου είδους ματς.

Σα να μην έφτανε αυτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 82ο λεπτό. Ο Γκόμεζ αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη, με τον Ουρουγουανό επιθετικό να φεύγει νωρίτερα για τα αποδυτήρια μετά την αποβολή του!

Παρ’ όλα αυτά, οι προσπάθειες των «νυχτερίδων» για να φτάσουν στην ισοφάριση, έφεραν αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις! Στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου. Ο Μάρκος Αντρέ ήταν αυτός που έκανε το 1-1, δίνοντας πολύτιμο βαθμό στη Βαλένθια, έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση!

Μετά απ’ την ισοπαλία στο «Μεστάγια», η Βαλένθια έφτασε τους 11 βαθμούς σε 7 αγώνες, ενώ η Μπιλμπάο έχει έναν λιγότερο και είναι στους 10!

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50