La Liga: Εξάρα η Ρεάλ, «σεφτέ» στις νίκες η Βιγιαρεάλ! (Photos)

La Liga: Εντυπωσιακή η Ρεάλ Μαδρίτης… σκόρπισε τη Μαγιόρκα με το εντυπωσιακό 6-1! Πρώτη νίκη για τη Βιγιαρεάλ, επικράτησε 4-1 της Έλτσε!

Με… σπασμένα φρένα συνεχίζει η Ρεάλ Μαδρίτης! Οι «μερένχες» μετά τη νίκη στο «Μεστάγια», βρήκαν τη Μαγιόρκα και… έπαιξαν μαζί της! Σκοράροντας 6 φορές και επιτρέποντας της απλά να βάλει το γκολ της τιμής. Η ομάδα του Αντσελότι εντυπωσιάζει και φιγουράρει μόνη πρώτη με 5 νίκες και 1 ισοπαλία μετά από 6 αγωνιστικές!

Κορυφαίος για τη Ρεάλ ήταν ο Ασένσιο, που πέτυχε χατ-τρικ. Στα δύο… σταμάτησε ο Μπενζεμά, αν και το VAR του ακύρωσε ένα ακόμη.

Ο Γάλλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Ασένσιο στο 24’ έκανε το 2-0 για τους Μαδριλένους, που φυσικά δεν… κατέβασαν ταχύτηταμ ειδικά όταν ο Λι στο 25’ μείωσε σε 2-1. Ο Ασένσιο ξανά ήρθε να κάνει το 3-1 πέντε λεπτά αργότερα! Με το σκορ αυτό να «σφραγίζει» το πρώτο μέρος.

Αφού το γκολ του Μπενζεμά στο 49’ ακυρώθηκε μέσω VAR, η Ρεάλ… τσατίστηκε! Ο Ασένσιο στο 55’ έκανε το 4-1, με τον Μπενζεμά στο 78’ να φτάνει το σκορ στο 5-1. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Ίσκο στο 84’.

Η Ρεάλ έφτασε τους 16 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη, ενώ η Μαγιόρκα έμεινε στους 8.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΕΛΤΣΕ 4-1

Δίνοντας το 5ο της ματς στην Primera Division (έχει ένα λιγότερο) η Βιγιαρεάλ επιτέλους πέτυχε την πρώτη της νίκη! Το «κίτρινο» υποβρύχιο μέχρι τώρα είχε τέσσερις ισοπαλίες και… ξέσπασε πάνω στην Έλτσε με 4-1.

Ο Πίνο στο 5’ έκανε το 1-0, για να ισοφαρίσει ο Μοχίκα στο 19’. Ο Τριγκέρος στο 39’ έκανε το 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Ο Νταντζούμα στο 60’ διαμόρφωσε το 3-1, για να έρθει ο Μορένο στο 4ο των καθυστερήσεων να κάνει το τελικό 4-1.

Μετά την πρώτη νίκη της, η Βιγιαρεάλ έφτασε τους 7 βαθμούς έχοντας όμως 5 παιχνίδια, ενώ η Έλτσε έχει 6 ματς σε ισάριθμα παιχνίδια.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1