Κύπρος: ΑΠΙΘΑΝΗ ανατροπή η Ομόνοια – Έχανε μέχρι το 93’! (video)

Κύπρος: Η Ομόνοια με δύο γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε 2-1 την Δόξα Κατωκοπιάς.

Με μία τρομερή ανατροπή η Ομόνοια κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας στην Λευκωσία με 2-1 της Δόξας Κατωκοπιάς, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 3ης αγωνιστικής.

Μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-0, χάρις στο γκολ του Άβτο στο 72΄, ωστόσο, η ομάδα του Μπεργκ ισοφάρισε στο 93' με πέναλτι του Ντούρις κι αφού η Δόξα έχασε μετά το 1-1 δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί ξανά, στο 97' ο Λέσιακ με τρομερό πλασέ έφερε τα πάνω κάτω κι έδωσε το απίστευτο «τρίποντο» στην Ομόνοια.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, με την Ομόνοια να χάνει στο 85΄ τον Γκόμες και την Δόξα τον Σισκόφσκι πέντε λεπτά αργότερα.

Στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΕΕΚ-Αρης                   0-0

Πάφος-ΑΕΚ                    1-1

Ολυμπιακός Λευκωσίας-ΑΕΛ     1-1

Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ              2-1

Ομόνοια-Δόξα                 2-1

Ανόρθωση-Εθνικός Αχνας      21:00