La Liga: Ισόπαλο το Έλτσε-Λεβάντε (Photos)

La Liga: Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς της Έλτσε με τη Λεβάντε (1-1).

Από ένα γκολ, από ένα ημίχρονο και η μοιρασιά στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο» ήταν αναμενόμενη. Το ματς της Έλτσε με τη Λεβάντε για την 5η αγωνιστική της Primera Division, δεν βρήκε κάποια ομάδα να χαμογελά στο τέλος. Αφήνοντας λίγο περισσότερο ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους.

Η Έλτσε ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση. Ο Λούκας Πέρεθ για την ακρίβεια, βρήκε δίχτυα στο 33ο λεπτό του ματς. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 λοιπόν που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Λεβάντε ανέβασε την απόδοσή της και τελικά ισοφάρισε. Στο 55’ συγκεκριμένα, ο Μοράλες ήταν αυτός που έκανε το 1-1. Σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Έλτσε έφτασε τους 6 βαθμούς, ενώ δύο λιγότερους έχει η Λεβάντε.

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού