Ligue 1: Πήρε το επεισοδιακό ντέρμπι η Λανς!

Ligue 1: Ένα γκολ του Φρανκόφσκι έδωσε στη Λανς τη νίκη στο ντέρμπι του Γαλλικού Βορρά κόντρα στη Λιλ!

Το ντέρμπι του Γαλλικού Βορρά, πάντα ξεχειλίζει από πάθος! Λανς και Λιλ αναμετρήθηκαν και δυστυχώς τις εντυπώσεις έκλεψε ο λάθος λόγος. Δηλαδή τα επεισόδια που υπήρξαν στο ημίχρονο, με την εισβολή των οπαδών των γηπεδούχων που θέλησαν να επιτεθούν στους φιλοξενούμενους.

Στο ματς, όμως, υπήρξε και αγωνιστικό σκέλος. Εκεί η Λανς επικράτησε της Πρωταθλήτριας Λιλ που δείχνει να κάνει πολλά πίσω βήματα τη φετινή σεζόν.

Ο Φρανκόφσκι στο 74’ ήταν αυτός που έκρινε την αναμέτρηση με το γκολ που σημείωσε! Πέντε λεπτά μετά σκόραρε κι ο Σαϊντ, αλλά το τέρμα δε μέτρησε. Μέχρι τέλους δεν άλλαξε κάτι κι αυτό το 1-0 έδωσε σπουδαία νίκη στο ντέρμπι στη Λανς.

Μετά από 6 αγώνες λοιπόν, η Λανς έφτασε τους 12 βαθμούς με τη νίκη της, ενώ η Λιλ έμεινε στους 5.

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague