La Liga: Εδώ είναι «Βαγέκας»! (Photos)

La Liga: «Περίπατος» της Ράγιο Βαγεκάνο που υποδέχτηκε την Χετάφε και επικράτησε άνετα με (3-0)-Σκόραρε ο Φαλκάο!

Το «Βαγέκας» αποδεικνύεται τεράστια δύναμη για τη Ράγιο Βαγεκάνο. Όχι πως αποτελεί έκπληξη το γεγονός, όμως είναι τεράστιο συν για την ομάδα απ’ τα προάστια της Μαδρίτης. Αυτή τη φορά φιλοξένησε την Χετάφε για την 5η αγωνιστική της Primera Division και την ανάγκασε να φύγει με τρία γκολ… στην πλάτη (3-0)!

Ο Τρέχο στο 9ο λεπτό απ’ το σημείο του πέναλτι δεν έκανε λάθος κι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Το γρήγορο γκολ έδωσε την ευκαιρία στη Ράγιο να διαχειριστεί το ματς όπως τη βολεύει. Με το 1-0 να είναι τελικά αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, όσο κι αν προσπάθησε η Χετάφε, οι γηπεδούχοι «τελείωσαν» το ματς στο 78’. Τότε ο Σις έκανε το 2-0. Για να έρθει ο Ρανταμέλ Φαλκάο με το πρώτο του γκολ με τα χρώματα της Βαγεκάνο για να διαμορφώσει το τελικό 3-0! Η Χετάφε έχασε πέναλτι με τον Ουνάλ στο 86’.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Ράγιο έφτασε τους 7 βαθμούς μετά από πέντε ματς, ενώ η Χετάφε έμεινε χωρίς βαθμό κι αρχίζει να βλέπει πιο δύσκολα τα πράγματα μπροστά της!

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Περιστέρι, Ολυμπιακός-Ναντ και Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες