Ligue 1: Άνετα η Στρασμπούρ! (Photos)

Ligue 1: Εύκολη νίκη της Στρασμπούρ κόντρα στη Μετς με 3-0.

Χωρίς να… ιδρώσει ουσιαστικά, η Στρασμπούρ επικράτησε 3-0 της Μετς. Σε ματς που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής στη Ligue 1. Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, πέτυχαν όλα τους τα γκολ στο πρώτο μέρος.

Νωρίς-νωρίς η Στρασμπούρ κέρδισε πέναλτι. Ο Αζορκέ ανέλαβε την εκτέλεση στο 6ο λεπτό και δεν έκανε λάθος ανοίγοντας το σκορ. Οι ισορροπίες άλλαξαν, η ψυχολογία πήγε με τους γηπεδούχους και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους όλα είχαν τελειώσει!

Ο Ντιαλό στο 26ο λεπτό έκανε το 2-0 κι έδωσε πλέον ξεκάθαρο προβάδισμα. Η Μετς αναγκαστικά βγήκε μπροστά μπας και μειώσει, με τον Ντιαλό και πάλι να «γράφει» το 3-0 στο 40’. Κάπου εκεί κρίθηκαν όλα.

Με τη νίκη αυτή η Στρασμπούρ έφτασε τους 7 βαθμούς σε 6 ματς. Η Μετς έχει 3 και είναι προτελευταία στη βαθμολογία.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1