Serie A: Θριάμβευσε με Πιάτσα η Τορίνο! (Photos)

Serie A: Σημαντική νίκη της Τορίνο στην έδρα της Σασουόλο με γκολ του Μάρκο Πιάτσα-Ως αλλαγή αγωνίστηκε ο Κυριακόπουλος.

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε η 4η αγωνιστική του Καμπιονάτο για την Τορίνο. Η «Γκρανάτα» δοκιμαζόταν στη δύσκολη έδρα της Σασουόλο. Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν απ’ το «Μαπέι» με 1-0, σημειώνοντας σπουδαία νίκη που ήταν και η δεύτερη στο Πρωτάθλημα για αυτούς.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 87ο λεπτό. Ο Μάρκο Πιάτσα ήταν ο σκόρερ για την Τορίνο. Ο Κροάτης πέτυχε το τέρμα και στα λεπτά που απέμεναν δεν άλλαξε κάτι παρά τις προσπάθειες του Σασουόλο.

Για τους γηπεδούχους, ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν στον πάγκο. Πέρασε στο ματς στο 65ο λεπτό στη θέση του Μπογκά, χωρίς όμως να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει κάτι απ’ την αναμέτρηση.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Τορίνο έφτασε τους 6 βαθμούς. Ξεπερνώντας τη Σασουόλο μετά από 4 ματς, καθώς οι γηπεδούχοι έμειναν στους 4.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ