Premier League: Περίπατος στο «Έλαντ Ρόουντ» για Λίβερπουλ! (Videos+Photos)

Premier League: Άνετο 3-0 της Λίβερπουλ στην έδρα της Λιντς-Έφτασε τα 100 γκολ στο Πρωτάθλημα ο Μο Σαλάχ!

Άνετη, αυτοκρατορική εμφάνιση της Λίβερπουλ στο «Έλαντ Ρόουντ»! Οι «κόκκινοι» πέρασαν εύκολα απ’ την έδρα της Λιντς, επικρατώντας με 3-0 και συνέχισαν την αήττητη παρουσία τους στην Premier League. Με μοναδική απώλεια βαθμών το εντός έδρας ισόπαλο ματς με την Τσέλσι.

Ο Μο Σαλάχ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ. Ακριβώς στο 20ο λεπτό, ο Αιγύπτιος άσος πήρε εξαιρετική ασίστ απ’ τον Αλεξάντερ-Άρντολντ. Κι έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα απ’ όλους, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Γκολ νούμερο 100 για τον Σαλάχ στην Premier League!

Τα πάντα έγιναν ευκολότερα στο 50’. Όταν ο Αλεξάντερ-Άρντολντ εκτέλεσε κόρνερ, ο Φαν Ντάικ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έμεινε στην περιοχή και ο Φαμπίνιο από κοντά έκανε το 2-0 για τη Λίβερπουλ.

Στο 60ο λεπτό ο Στρούικ αποβλήθηκε λόγω του φάσης που προκάλεσε τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του Χάρβεϊ Έλιοτ. Στοιχείο που σαφώς επισκίασε την επικράτηση της Λίβερπουλ.

Το τελικό 3-0 για τους «κόκκινους» ήρθε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Χέντερσον έκανε τη σέντρα, ο Τιάγκο γύρισε και ο Μανέ με ωραία κίνηση και τελείωμα εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Λίβερπουλ με τη νίκη αυτή έφτασε τους 10 βαθμούς μετά από 4 αγώνες. Η Λιντς έμεινε στους 2.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι