La Liga: Βαθμός… χρυσάφι για Βαγιεκάνο! (Photos)

La Liga: Στις καθυστερήσεις του ματς η Ράγιο Βαγεκάνο ισοφάρισε τη Λεβάντε κι έφυγε με σημαντική ισοπαλία (1-1)!

Την παρθενική της νίκη στην Primera Division αυτής της σεζόν, έψαχνε η Λεβάντε. Και την είχε… αγκαλιά μέχρι το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων στο ματς με τη Ράγιο Βαγεκάνο. Τότε οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και πήραν ένα σημαντικό κι ίσως ανέλπιστο αποτέλεσμα!

Η Λεβάντε άνοιξε το σκορ στο 39’. Με πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι, ο Ρότζερ ανέλαβε την εκτέλεσή του. Δεν έκανε λάθος απ’ την άσπρη βούλα κι «έγραψε» το 1-0.

Όλα έδειχναν πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα, αλλά οι πάντες λογάριαζαν χωρίς τον Γκουαρντιόλα. Ο παίκτης της Ράγιο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1! Δίνοντας σπουδαίο βαθμό στην ομάδα του.

Έτσι, μετά από 4 ματς, η Λεβάντε έχει πλέον 3 βαθμούς, ενώ η Ράγιο έχει έναν περισσότερο καθώς με την ισοπαλία έφτασε στους 4!

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1