Serie A: Σημαντικό διπλό για Βενέτσια!

Serie A: Η Έμπολι είχε τον ενθουσιασμό αλλά η Βενέτσια την ουσία και πήρε την πρώτη της φετινή νίκη (2-1) στην έδρα της αντιπάλου της!

Έμπολι και Βενέτσια είναι αμφότερες νεοφώτιστες στη Serie A. Έχοντας ίδιο στόχο, δηλαδή την παραμονή στην κατηγορία. Οπότε οι μεταξύ τους αναμετρήσεις παίζουν ξεχωριστό ρόλο. Η επικράτηση των φιλοξενούμενων στο ματς για την 3η αγωνιστική του Καμπιονάτο, τους έδωσε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα όσο νωρίς κι αν είναι!

Ειδικά απ’ τη στιγμή που η Έμπολι προερχόταν από το τεράστιο διπλό στην έδρα της Γιουβέντους, είχε ενθουσιασμό για αυτή την αναμέτρηση. Η Βενέτσια, όμως, είχε τη δίψα και το απέδειξε.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τομά Ανρί στο 13ο λεπτό. Για να έρθει ο Οκερέκε να διευκολύνει τα πράγματα με το τέρμα του στο 68’. Το 2-0 για τους Βενετσιάνους έδινε ουσιαστικά τεράστιο προβάδισμα.

Οι γηπεδούχοι της Έμπολι απλά μείωσαν με πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Ο Μπαϊράμι έκανε το 1-2, που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η Βενέτσια πήρε την πρώτη της νίκη στη Serie A, φτάνοντας τους 3 βαθμούς. Όσους έχει και η Έμπολι.