Προκριματικά Μουντιάλ 2022: Τεράστια ανατροπή οι ΗΠΑ, ζωντανό το όνειρο με τεσσάρα (video+photos)

Προκριματικά Μουντιάλ: Οι ΗΠΑ νίκησαν 4-1 εκτός έδρας την Ονδούρα με ανατροπή και παραμένουν στο κόλπο για το Κατάρ.

Οι Ηνωμένες Πολιτείες νίκησαν μέσα στην Ονδούρα με 4-1 για τον προκριματικό όμιλο της Concacaf (Βόρεια, κεντρική Αμερική και Καραϊβική) για το Μουντιάλ του 2022 στο Κατάρ.

Το πέτυχαν, μάλιστα, με μία μεγαλειώδη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Η Ονδούρα προηγήθηκε στο 27’ με τον Μόγια, αλλά οι ΗΠΑ γύρισαν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Ρόμπινσον (48’), Πέπι (75’), Άαρονσον (86’), Λετγκέ (93’).

Να σημειωθεί ότι οι πρώτες τρεις ομάδες εξασφαλίζουν την παρουσία τους στα τελικά του Μουντιάλ, ενώ η ομάδα που θα καταταγεί τέταρτη θα δώσει αγώνα μπαράζ.