Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022: «Φωτιά» ο Μπέιλ-«Εκτέλεσε» στις καθυστερήσεις την Λευκορωσία

Με χατ-τρικ του Γκάρεθ Μπέιλ, που σημείωσε και το νικητήριο γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ουαλία επικράτησε 3-2 της Λευκορωσίας στο Καζάν της Ρωσίας, σε αναμέτρηση για τον 5ο προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ 2022.

Ο άσος τη Ρεάλ άνοιξε το σκορ με πέναλτι μόλις στο 6ο λεπτό, αλλά ο Λισάκοβιτς «απάντησε» με τον ίδιο τρόπο στο 29΄ και δύο λεπτά αργότερα οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα, με τέρμα του Σέντκο.

Η Ουαλία όμως κέρδισε κι άλλο πέναλτι και ο Μπέιλ στο 69΄ ισοφάρισε, πριν πετύχει ο ίδιος στο 93΄ το γκολ της νίκης, που διατηρεί την ομάδα του στη μάχη της πρόκρισης στα τελικά του Κατάρ.