Bundesliga: Την πήρε απ’ το χέρι ο Χάαλαντ! (Videos+Photos)

Bundesliga: Με γκολ του Χάαλαντ στις καθυστερήσεις, η Ντόρτμουντ επικράτησε 3-2 της Χοφενχάιμ!

Τη δεύτερη νίκη της σε τρία ματς Πρωταθλήματος, πήρε η Ντόρτμουντ. Η Μπορούσια με την… ψυχή στο στόμα έφτασε τους 6 βαθμούς στην Bundesliga, εξ αιτίας του Έρλινγκ Χάαλαντ! Ο Νορβηγός διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στις καθυστερήσεις, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει στο 90’!

Η ματσάρα του «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ», βρήκε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μετά το πρώτο 45λεπτο, χωρίς να υπάρχει σκορ. Το δεύτερο μέρος, όμως, ήρθε να αποζημιώσει τους πάντες!

Ο Ρέινα στο 49ο λεπτό έκανε το 1-0, για να ισοφαρίσει η Χοφενχάιμ με τον Μπαουμγκάρντερ στο 61’. Οκτώ λεπτά μετά ο Μπέλιγχαμ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Ντόρτμουντ. Και το 2-1 φαινόταν πως θα διατηρηθεί μέχρι τέλους.

Ακριβώς στο 90ο λεπτό, ο Νταμπούρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2. Ένα γκολ που έμοιαζε με… ψυχρολουσία για την Μπορούσια. Ακριβώς εκείνη τη στιγμή ανέλαβε δράση το… θαύμα της φύσης.

Στο 90+2’ ο Έρλινγκ Χάαλαντ, στη μέρα που ακούγεται πως… σφάζονται στα πόδια του Μάντσεστερ Σίτι και Παρί Σεν Ζερμέν, έκανε το 3-2 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με αυτό τον εκπληκτικό τρόπο!

Η Μπορούσια έφτασε τους 6 βαθμούς με τη νίκη αυτή, ενώ η Χοφενχάιμ έμεινε στους 3 μετά από τρία ματς.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ