Ligue 1: Σπουδαίο διπλό για Λανς, στο «Χ» Σεντ Ετιέν και Λιλ! (Photos)

Ligue 1: Σημαντική νίκη της Λανς μέσα στην έδρα της Μονακό με 2-0. Έμειναν στο 1-1 Σεντ Ετιέν και Λιλ.

Ούτε κόντρα στη Λανς δεν κατάφερε να πάρει κάτι η Μονακό! Η ομάδα του πριγκιπάτου ηττήθηκε στο «Λουί Ντε» με 2-0 απ’ το σύλλογο της βόρειας Γαλλίας, που αισίως έφτασε τους 5 βαθμούς σε τρεις αναμετρήσεις. Ενώ η Μονακό έμεινε στον 1!

Ο Γκαναγκό στο 51’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Δέκα λεπτά μετά η Λανς έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ντουκουρέ. Στο 86’ αποκαταστάθηκαν οι αριθμητικές ισορροπίες με την αποβολή του Γκολόβιν. Για να έρθει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπανζά, να διαμορφώσει το τελικό 0-2!

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ-ΛΙΛ 1-1

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς στο «Ζοφρουά Γκισάρ». Η Σεντ Ετιέν υποδέχτηκε την Πρωταθλήτρια Λιλ, με το 1-1 να «σφραγίζει» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπουράκ Γιλμάζ στο 38’, για να έρθει ο Σο δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Οι «Στεφανουά» με αυτή την ισοπαλία έφτασαν τους 3 βαθμούς σε ισάριθμους αγώνες, ενώ η Λιλ έχει έναν λιγότερο.

Τζούντο: Ασημένιο η Ματζηρίδη
Serie A: Ισοπαλία που δε βολεύει τη Ρόμα